| < Wrzesień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zakładki:
Ulubione
RSS
środa, 07 maja 2008
Mistrz w zakopywaniu się w dołach

Kiedy wracam do domu późną nocą towarzyszy mi przeraźliwa cisza, czasami tak duża, że słychać, jak po chodniku, pchane przez wiatr, przesuwają się suche, liście.
http://pl.youtube.com/watch?v=gc9DP7JxKZ0
Tak bardzo chciałbym z Tobą poszurać w parku suchymi liśćmi. Jakoś tak, nie wiadomo dlaczego, dzisiaj chciałbym, aby ta droga do domu była jak najdłuższa. Pewnie będzie zimno. Kiedyś w jednej z ostatnich z rozmów ze swoim ojcem, usłyszałem od niego dwa zdania które do dziś tak mocno pamiętam. Pamiętaj, nie licz na nikogo, możesz liczyć tylko na siebie. Dbaj o to, aby w Twoim domu nigdy nie zbrakło ciepła i jedzenia. No i dbam i co z tego jak na nic nie mam czasu. Mam półkę zapchaną książkami, filmami, gazetami, płytami. Litery, słowa, obrazy, dźwięki, na które nie mam czasu. Czy ja jeszcze w ogóle żyję. Zawsze prostował moje kręte ścieżki-żebym w tym wszystkim za bardzo się nie pogubił. Kiedy zbyt długo błądziłem, na ślepo drogi właściwej szukałem, on potajemnie, żebym go nie zauważył – lampkę zapalał i drogę rozjaśniał. I wszystko było takie proste. Powolutku układam sobie ten domek z kart....Boję się owszem tego "podmuchu" bo skutki mogą być opłakane....może zburzyć wszystko co sobie właśnie buduję od nowa. Ale może ten....wiatr....zlituje się nade mną. Chyba zdobyłem kolejnego mistrza - w zakopywaniu się w dołach.

01:02, krzysztofoldziejewski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 maja 2008
DLA CIEBIE
Gdyby tak można cofnąć czas,
i móc narodzić się od nowa,
a wtedy można byłoby
ubrać swe życie w twarde słowa.


Serce zamienić w okruch skalny,
oczy odwrócić od zieleni,
zdeptać rozetrzeć wszystko w proch
i snów się pozbyć tych na ziemi.

Cudownie byłoby tak żyć
bez ułomności, drżeń, sumienia
i nie czuć w rogu oka łez
gdy wiatr rozdmucha twe marzenia.

Deszcz nie wyżłobił by na twarzy,
ścieżek pogardy śladów uczuć,
nikt duszy czystej nie obnażył,
by ją ze śmiechem w rynsztok wrzucić.

Pięknie by było przed siebie iść
być nietykalnym, mocnym, silnym
ja nie potrafię, uciekam w sen,
życie od nowa zostawiam innym.
13:58, krzysztofoldziejewski
Link Dodaj komentarz »
DO CIEBIE PIEŚNIĄ WOŁAM PANIE... LECZ KAMIENIEM NIE BĄDŹ MI...
DO CIEBIE PIEŚNIĄ WOŁAM PANIE... LECZ KAMIENIEM NIE BĄDŹ MI...Podajesz mi rękę, podajesz i nie pytasz, choć to wszystko takie dziwne, nie logiczne, czasami nawet wydaje się takie odległe, a jednak wiem na pewno, że wyzwalające tyle uczuć, pozytywnych doznań, olśnień. Zastanawiam się czy to, że mam mokre oczy, to znaczy, że płaczę, to znaczy, że się rozklejam. No bo jak może czuć się ktoś, kto sam w kącie, słucha muzyki, której pewnie nikt nie słyszy, słucham kołysanek, próśb, wołań – „do Ciebie pieśnią wołam Panie…” i tak często ostatnio patrzę w gwiazdy. Czasem składam dłonie błagalnie – tak zwyczajnie w modlitwę, lecz po chwili przypominam sobie, że nie umiem się modlić, że nawet nie mam do kogo. Ale przecież raz chciałbym się zapomnieć i poprosić o coś Boga. Poprosić tak, jak byłem mały, o szczęście dla wszystkich dobrych ludzi i uśmiech, i ciepło w sercu i choć wciąż jestem chyba taki skryty i chyba nieśmiały, choć już taki stary i myślę, czy nie jestem zbyt stary, aby prosić by mnie wysłuchał. I te kilkugodzinne rozmowy z Tobą, każdego dnia. Chęć zabrania tej tęczy, motyli, optymizmu, uśmiechu do domu. Wszystkie moje wady i Twoje zalety. Zastanawiam się czy moje serce kocha więc dziecinnie, czy prawdziwie? Już nie pukam do niego, nie pukam też i do Twojego. Walę do drzwi. Ileż to razy mówiłem sobie wszystkie smutki do kosza, albo w ciemny kąt pokoju. Durne życie, choć tak naprawdę zastanawiam się czy nie powinienem być mu wdzięczny, że jesteś, że tyle wprowadziłaś w nie ciszy, a w ciszy rodzą się najlepsze marzenia i plany. I wiem też, że najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość. Przywracasz ją, choć jestem oporny, wiem, wiem i wstyd mi czasami, że przecież Ty masz swoich problemów bez liku, a jednak nie mówisz o nich, uśmiechasz się i jeszcze do tego nie pozwalasz by wokół mnie była głucha cisza. Za to wszystko dzisiaj mogę na razie zrobić tylko jedno – powiedzieć Ci dziękuję.http://pl.youtube.com/watch?v=9EHQul8nVBc&feature=related  

 

13:49, krzysztofoldziejewski
Link Komentarze (2) »
1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25